Сьпіс Пружаскае шляхты 1775 року. Шукайце сваіх родных!

Сьпіс Пружаскае шляхты 1775 року. Шукайце сваіх родных!

Сьпіс шляхты з Пружанскага тракту, якія маюць тут прыватныя ўладанні згодна з перапісам ваяводства берасьцейскага літоўскага 1775 року

 

Bohusławce – Bolesław Bisping von Gallen
Buchale – Antoni Wasilewski
Bukrabowszczyzna (Strzałkowszczyzna) (folwark) – Michał Lewkowicz
Bukrabowszczyźna – Rafał Nietyxa
Bayki – Michał Lewkowicz
Bayki – Emanuel Lewkowicz
Bayki – Rafał Nietyxa
Bayki – braci Zardeckich
Bayki – Michał Zawistowski
Bortnowicze – Józef Andrzeykowicz
Czarnełozy – Sawicki
Czerniaków – Aleksandr Grabowski
Chwaszczowate – Kajetan Buczkurowski
Choyniki – Nornicki
Dawidowicze – Franciszek Bortnowski
Dołhe – Monkiewicz
Izbice Wielkie – Felicjan Izbicki
Izbice alias Hryniewicze – Ober
Izbice alias Andrzeykowszczyzna – Bogumiła Kruszyńska
Janowszczyzna – Ignacy Hruszewski
Hawryłkowicze – Szymon Andrzeykowicz
Hawryłkowicze – Tomasz Wołodkiewicz
Jasiewicze – Jan Stryieński
Kosiłowicze – Stanisław Krupowicz
Kruki alias Dziadowce – Szymon Szpilowski
Krzywobłoty – Jakub Sipayło
Krzywobłoty – Helena Sipaylo
Kuplin – Buchowiecki
Kuplin – Józef Mieczyński
Kurowszczyzna – Konstancja Niemczynowska
Kurowszczyzna – Gurski
Krzywobłoty – Onufry Bęklewski
Lezayka alias Zenofl – Wisłouch
Linowka alias Oranczyce – Gliński
Tamże w Linowce JPa […] Rusieckiego w posesji JPa […] Fogla
Tamże w Linowce JPa […] Słotwińskiego w posesji tegoż JPa Fogla
Tamże w Linowce JPa Marcina Łaniewskiego
Lachi – Tomasz Szeniawski
Lachi – Franciszek Szeniawski
Lachi – Antoni i Wiktoryn Szeniawscy
Łazowo – Aleksandr Cidzik
Mokre (folwark) – Bułharyn
Maciejewicze – Michał Bułharyn
Moszkowicze – Antoni Hruszewski
Moszkowicze – Ludwik Dernałowicz
Moszkowicze – Michał Boreysza
Moszkowicze – Ignacy Boreysza
Mosznicy – Rafał Nietyxa
Noski – Szpinek
Nesterki – Burzyński
Niwiszcza – Narkuski
Połonny Hrud – Benedykt Leskiewicz
Połonny Hrud (folwark) – Onufry Bęklewski
Połonny Hrud – Józef Leskiewicz
Osieka – Adam Błocki
Osieka – Sylwestr Błocki
Ossowieckie – Franciszek Komorowicz
Połonna – Michał Połoński
Połonna – Franciszek Połoński
Połonna – Maciejewiczów Połońskich
Przedzielsk – Michał Bułharyn
Petelów – Szymon Groński
Petelów – Aleksandr Wyrzykowski
Petelów – Felicjan Olszewski
Podosie – Franciszek Zdzitowiecki
Podosie – Aleksandr Szczyglewski
Podosie – Michał Groński
Przesmyki – Stryienski
Rukawiec z częścią Piesek – Michała i Jana Sawickich
Rukawiec alias Piaskowicze – Antoni Sawicki
Rukawiec alias Dobra Wola [,] Pieski i Klepacze – Franciszek Sawicki
Rytwinszczyźna – Rafał Nietyxa
Swadbicze – Eliasz Hryniewiecki
Sielec hrabstwo Sapichi kanclerza Wielkiego Księstwa Litewskiego
Siechniewicze – Prozorów
Semencza – Józef Bęklewski
Semencza – Ludwik Jahołkowski
Semencza – Białobłocki
Starowola – Wretta
Silicze – Katarzyna Przemyska
Silicze – Stanisław Jung
Silicze – Józef Jung
Szeniewce – Zygmunt Kosinski
Szeniewce – Benedykt Kosiński
Szeniewce – Antoni Stankiewicz
Staje – Daniel Krzyczewski
Staje – Krzyczewski
Staje – Massalski
Szydłowszczyzna – Bogumiła Symont
Syczowka – Rafał Brzozowski
Szubicze – Wretta
Utryny (folwark) – Orłowski
Widno alias Bolesty – Sawicki
Winin – Michał Boreysza
Winin – Białobłocki
Zababie od Sielca w posesji – Mikulskiego
Zasimowicze – Jelec
Zasimowicze – Jana i Ignacego Ossuchowskich
Zahorze – Hilary Reszki
Zahorze – Monika Terlecka
Zahorze alias Błotczyźna – Monika Terlecka
Zdzitów – Aleksandr Grabowski

Крыніца: pruzana.wordpress.com

Новости из этой категории

2 Комментария

  • 30.09.2018
    17:53
    Евгений Иосифович

    Спорный список - это только крупные землевладельцы. Посмотрите в архиве "ревизские сказки" - там сотни фамилий.

  • 03.10.2018
    16:03
    Пружанскі палацык

    І то праўда - праз хату!